לוגו

ווינדוס – ווינדוס 1.0 (1985): ההתחלה של מיקרוסופט

בשנת 1985, מיקרוסופט השיקה את מערכת ההפעלה Windows 1.0, שהייתה הגרסה הראשונה בסדרת מערכות ההפעלה שמיקרוסופט פיתחה. זו הייתה צעד גדול בתחום הטכנולוגיה, שהביא את המחשבים אישיים לרמה חדשה של גרפיקה ופונקציות.

הניסיון שמייסד החברה, ביל גייטס, והצוות שלו הרכיבו על הפיתוח של Windows 1.0 התחיל בשנת 1983. הרעיון הבסיסי היה ליצור מערכת הפעלה שתתמוך בממשק גרפי, כלומר מערכת שבה ניתן לנצל את המחשב באמצעות לחיצות עכבר ולא רק באמצעות הקלדה.

הנתונים המקוריים שנשמרו מאז השימוש בווינדוס 1.0 מראים שבמועד השימוש הפרטי הרחיק הסתכלו בו רק כמערכת גרפית עבור גרפיקאים. עם זאת, מערכת ההפעלה הזו הייתה חשובה בעיקר עבור עסקים וארגונים, החל מגרסה 1.01 שיצאה מעט אחרי השקת הגרסה הראשונה. היא הציעה יכולות כמו שולחן עבודה, תמיכה במסכים מרובים, ואפשרות לפתח תוכניות צד שלישי. אף על פי שהתוכנית לא הייתה פופולרית במיוחד בשימוש הפרטי, היא הביאה לפיתוחים נוספים שבסופו של דבר הובילו להשקת גרסות ווינדוס מתקדמות יותר.

אחת מתכונותיו המרכזיות של Windows 1.0 הייתה לאפשר למשתמשים לפתח את יותר מתוכנית אחת בו זמנית, דבר שיכול היה להיות מאתגר יותר על מערכות פעולה קודמות. בנוס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *