לוגו

ווינדוס – ווינדוס 2.0 (1987): שדרוג מרשים למערכת ההפעלה

שנת 1987 הייתה תקופה מרשימה בעולם הטכנולוגיה, כשמיקרוסופט השיקה את מערכת ההפעלה Windows 2.0, שהייתה שדרוג משמעותי מהגרסה הקודמת, Windows 1.0. הגרסה החדשה הביאה מגוון של שיפורים שהופכים אותה לפלטפורמה טובה יותר למשתמשים.

השדרוג המרכזי ב-Windows 2.0 היה היכולת להריץ את יותר מתוךניות על מסך אחד, דבר שפשוט אינו אפשרי בגרסה הקודמת. זה הביא לשיפור משמעותי ביכולות העבודה של המשתמשים, שעכשיו יכלו לעבוד עם מספר תוכניות בו זמנית מבלי לצטרך לסגור ולפתוח שוב.

עם זאת, זו לא הייתה השיפורים היחידים ב-Windows 2.0. המערכת הביאה גם לשדרוג בממשק המשתמש, כולל חלונות שנפתחים ונסגרים בנוסף לאיורים וגרפיקה משופרת. היא הכילה גם יכולות טכניות מתקדמות יותר לפתיחת קבצים וניווט בין תיקיות.

המושג "ווינדוס" נהגר לגדול ולהתפשט כמו שפץ, ומערכת ההפעלה הזו הביאה את מיקרוסופט לתחום הטכנולוגיה בכבוד גדול. Windows 2.0 הייתה רק ההתחלה של התוך פיתוח של מערכות ההפעלה המובילות בעולם, ומיקרוסופט המשיכה להשקיע ולשדרג את מערכות ההפעלה בשנים לאחר מכן, הבאות עימן תקופת הווינדוס 3.0 ו-3.1 שהביאו עם י

עוד שדרוגים מרשימים ביכולות גרפיות, ביצועים טכניים, ויכולות הרשת הציבו את מיקרוסופט בצמרת עולם המערכות המבוססות על ממשק משתמש גרפי. Windows 2.0 הייתה דרך הגעה לכך, והיא תורמת להבנה טובה יותר של התפתחות המחשבים האישיים בעשורים הראשונים של המאה ה-20.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *