לוגו

ווינדוס – ווינדוס 95: המערכת המהפכנית ששינתה את המחשבים

ב-24 באוגוסט 1995, מיקרוסופט השיקה את מערכת ההפעלה ששינתה לגמרי את פני המחשבים – ווינדוס 95. במבט ראשון זה הופיע כמו גרסה חדשה של הווינדוס, אך בעצם היה מדובר במהפכה מוחלטת בעולם הטכנולוגיה.

השלב הגרפי: ווינדוס 95 הייתה הגרסה הראשונה של מיקרוסופט שהשיגה שלב גרפי מתקדם במיוחד. היא כינתה את ממשק המשתמש "Start Menu" המוכר לנו, והביאה עימה את המבנה הגרפי של המשתמש המוכר לנו גם היום – תיקיות, קבצים, וידאו וכו'.

ה-Plug and Play: ווינדוס 95 הציעה גם את הטכנולוגיה החדשה "Plug and Play" שמאפשרת לחיבור חומרה חדשה למחשב וכיוונון אוטומטי שלה, בניגוד למצבים בהם יש להתעסק בהגדרות רבות.

המהפכה במשחקים: ווינדוס 95 הביאה גם למהפכה בעולם המשחקים. היא הביאה עם ידי את תוכנית "DirectX" המאפשרת למשחקים לעבוד בצורה יעילה יותר ובאיכות גרפית משופרת.

המערכת המהירה: ווינדוס 95 הייתה מערכת ההפעלה הראשונה שנבנתה בהתאם לפרויקט ה-32 ביט של מיקרוסופט, מה שאפשר להפעיל יותר זיכרון ולשפר את ביצועי המחשב.

סיכום:

ועם ווינדוס 95, מיקרוסופט יצרה את הבסיס לכל מערכת ההפעלה המוכרת שאנחנו משתמשים בה גם היום. היא הביאה שינויים חיוניים בממשק, בביצועים וביכולות הטכנולוגיות של המחשבים. זה היה פריקת מרץ אמיצה ששינתה לתמיד את עולם הטכנולוגיה והמחשבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *