לוגו

מעבד – מה הוא מעבד רובוטי ואיך הוא עובד

מעבד רובוטי, או בעברית "מעבד אוטומטי", הוא מונח שמתייחס למערכת תוכנה או אלגוריתמים מתקדמים המפעילים רובוטים או תכניות מחשב מתמוטטות אוטומטית ללא תיעוד אנושי מפרטי המשימה. זהו סוג של תוכנה אוטומטית שמשמשת לביצוע משימות מוגדרות מראש באמצעות התנהגות תכנותית.

המעבד הרובוטי עובד באופן כמעט אוטומטי ובקרתית. תוכניות מתמוטטות תוכננו כך שיתבצעו בהם צעדים מסוימים ללא צורך בהתערבות אנושית. הם יכולים לבצע מגוון משימות, כולל משימות רטובות ומסוכנות שאינן מתאימות לאנשים.

האופן בו המעבד הרובוטי עובד יכול להיות מורכב ביותר או פשוט תלוי במשימה שהוא מיועד לבצע. זה יכול לכלול גיוס של מידע מחיישנים, ניתוח מידע זה והשוואה למידע מקודם כדי לקבוע איזו פעולה לבצע בהתאם לסיטואציה.

מעבדים רובוטיים רחוביים נעים ברחובות ערים כדי לאסוף מידע גיאוגרפי, מעבדים בתעשייה בשביל לחבר רכיבים או לבדוק איכות בקרת איכות בסדנאות ייצור, ועשויים גם לפעול בתחום הבריאות לאורך משך אורך זמן מוגדר לביצוע רובוטי רפואיים.

באופן כללי, מעבדים רובוטיים עשויים להשתמש בחיישנים, בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי להפעיל מכונות תכנותיות כדי לפרסם משימות מבוצעות בצורה יעילה ודיוקנית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *