לוגו

תקשורת – מתי התחיל האינטרנט?

האינטרנט, הרשת העולמית הגדולה ביותר, התפתח במשך עשורים רבים והשתנה מאוד מאז היווסדו הראשוני. לחלק זה מהיסטוריה מרתקת, והנה סקירה קצרה על ההתפתחות של האינטרנט:

1960ים – 1970ים: התחולה הראשונה

ההתחולה הראשונה של האינטרנט התרחשה בשנות ה-60 וה-70 של המאה ה-20. ב-1969, נבדקה השנתון הראשון להשתמש בפרוטוקול תקשורת ארכיוני בשם ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network) בארצות הברית. ARPANET הוא בעצם הפרוטוטיפ הראשון של האינטרנט המוכר היום. בשנות ה-70, הופקו גם תקנים ראשוניים לתקשורת בין מחשבים בשימוש ברשת, וכך הושגה היכולת לשלוח מידע בין מחשבים שונים.

1980ים – 1990ים: הרשת העולמית צומחת

בשנות ה-80 וה-90 נבנה פרוטוקול האינטרנט (TCP/IP), שהוא פרוטוקול התקשורת הבסיסי שמשמש גם היום. בשנות ה-80, נוצרו פרוייקטים רבים של רשתות מחשבים, כמו BITNET ו-USENET. בסוף שנות ה-80, הוקצו גם הדומיינים .com, .org, ו-.net, שנשמרו עד היום כדי לסייע לזיהוי ארגונים ואתרים ברשת.

1990ים: האינטרנט פותח לציבור הרחב

בשנת 1991, הוצג האינטרנט לציבור הרחב על ידי טימ ברנס לי, בריטיש פיזיקאי, שיצר את הפרוטוקול הראשון לדף הרשת העולמית (WWW). עם הזמן, פותחו דפי רשת ראשונים ונוצרו שפות תיאור מובנות כמו HTML. כך נוצרו גם מנועי חיפוש ראשוניים כמו Yahoo! ו-Google.

2000ים ואילך: האינטרנט משתנה

במאה ה-21, התפשטה השימוש באינטרנט ברחבי העולם. התחולה של רשתות חברתיות כמו Facebook ו-Twitter, פתחה את הדרך ליצירת תוכן משתמשים ושיתוף חברתי מרחוק. חברות כמו Google, Amazon ו-Netflix שינו את הדרך בה אנשים משתמשים באינטרנט, גם בתחומי חיפוש, מסחר ובידור.

האינטרנט הוא היום משאב עולמי מרשים שפותח פתח גדול ומדובר ליצירת קשרים, שיתוף תוכן, חיפוש למידע, עסקים, תרבות והרפורמות חברתיות. מהתחולה הפשוטה ועד השימוש המורכב כיום, האינטרנט משמש ככלי יצירתי, תקשורתי וחינוכי למיליוני אנשים ברחבי העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *