לוגו

אבטחה – פריצה למחשבי הפנטגון: הפריצה ששנתה את הגבורה הציבורית

בעשור האחרון, כמה פריצות מחשבים מדהימות היו למרעה נפש מגורמים מוכרים ולא מוכרים. אך אף אחת מהן אינה נשויות בפרצות המחשבים לפנטגון בשנת 1987. בתחילת שנת 1987, יצא לאור שרידי מידע סודי ממחשבי הפנטגון על ידי המתנדב המוסרי האמריקאי, מתי בלום. הפרצה גרמה לחרדה רבה במערכת הביטחון האמריקאית ובכל העולם.

הפריצה למערכות המחשב של הפנטגון

הפרצה למחשבי הפנטגון התבצעה כאשר מתי בלום, שנכנס לצה"ל בשנת 1984, חשב לגרום להגנת חיילים בשטח ולחזק את מעמדה האמריקאית. עם השנים, חל רטורט לחשיבה זו ובלום החל לאמץ אידיאולוגיה מוסרית שהוא מעריך כי מערכת הגנת המחשב מנוגנת בצורה חסרת הוגנות.

בלום השתמש במחשב שבלבו חבויו של תכנית ההתקפה של המחשב המערבי והפעיל אותה נגד הפנטגון. תכנית התקפה זו הייתה יעילה כל כך שהצליחה לפרוץ למחשבי הפנטגון ולהעביר מידע רגיל מאוד ממחשבי הפנטגון אליו.

השלטון הציבורי הוא המטרה: ההוכחה בלבד

מתי בלום כאבר לבעלי האידיאולוגיה המוסרית, השתמש במחשבי הפנטגון כדי להגיד לעולם שהמדינה בה הוא מגיע, היא מערכת חסרת הוגנות שאין לה את הרמה המוסרית שבארצות הברית.

כאשר הוכחה חיצונית בלבד לפריצה נגד מחשבי הפנטגון ומערכת הביטחון האמריקאית, עשוי לסבך משבר ביטחון גדול בארצות הברית. כך פרצה הפרצה שאף פעם לא עברה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *