עדכוני גוגל 2019 – מה קרה שם? מה השינויים?

עד לשנת 2019 הייתה מעדכנה גוגל את האלגוריתם שלה בתדירות כזו שהיה נוח לקבל את העדכון, להתרגל אליו ולהבין את הרעיון.

עם כניסתה של שנת 2019 גוגל שינה את לוח זמני העדכונים והתחיל להקפיץ ברחבי הרשת עדכונים שוטפים. השוני בתדירות העדכונים הפך להיות מפעם בחודשיים ויותר למצב בו ייתכנו שלושה עדכונים באותו השבוע. אך חשוב לציין, העדכונים הקטנים קורים כמעט כל יום והשפעתם שונה מכאלה שנדרשנו לדעת ולהבין, כיוון שאינם עדכוני ליבה. העדכונים הרציניים יותר הם אלו שכדאי להתייחס אליהם, בעוד שהם מתוזמנים (כך זה נראה) לחודשיים שלושה בין כל עדכון.
בתוך שנת 2019 היו לא מעט עדכונים באלגוריתם של גוגל, חלקם היו לשינוי מהותי וחלקם פחות “קריטים”. מתוך עדכונים רבים, נציין שלושה – שני עדכוני ליבה ועדכון אחד פשוט:
אחד העדכונים הפחות מהותיים בקטגוריית עדכוני גוגל קרה ביום 06.01.2019. חברת גוגל יצאה בעדכון קטן יחסית ומהר מאד הבינו אנשי SEO ובכלל אנשי האינטרנט את המתרחש: גוגל נותן חיזוק לביטויי זנב ארוך ומקדם במיוחד את הנמצאים באתרים מפנים דוגמת סושיאל, קישורי מאמרים ועוד. עם זאת, אתרים רבים חוו ירידות בביטויי המפתח הראשיים שלהם. העלייה במיקומים בביטויי זנב ארוך הורגשה עד יום 10.01.2019. בימים שאחרי, הדירוגים חזרו לעצמם והמסקנה הגדולה – גוגל אוהב ביטויי זנב ארוך וכדאי לשלב אותם באמצעי הקידום.
לעומת העדכון הנ”ל, בחודש מרץ 2019 יצאה גוגל בעדכון משמעותי הרבה יותר ובחרו לקרוא לו “March 2019 Core Update”, בעצם עדכון ליבה. ראשית, מדובר בעדכון כללי מבלי טירגוט תחום כפי שהיה באוגוסט 2018 לאתרי מדיקל ותרופות. התוכן הוא המאסטר – בעדכון המדובר, חברת גוגל גרמה לאלגוריתם שלה להבין את התוכן הכתוב באתר, ולכן הדגישה בפוסטים שלפני עליית העדכון כי אתר שלא תקין טכנית – תיקון לא ישנה דבר. מכאן, אתרים מובילים בתחום ה-SE0 וגוגל בכללי, מסיקים כי יכולת האלגוריתם להבין את תוכן האתר ולקטלג אותו לרמות שונות – ירוד, טוב ואיכותי – מביא את מרבית הפוקוס לתוכן טוב ומקצועי. כמו כן, עדכון זה מורגש עד היום וממשיך להיות בסיס חזק לקידום אתרים.
עדכון משמעותי שקרה ב-2018 אך מוגדר כעדכון ריל טיים (כזה שמתמשך) ומהותו הביאה לשינוי הופעת האתרים בתוצאות החיפוש נקרא ה”מובייל פירסט”. חברת גוגל זיהתה לפי נתונים מוכחים כי מרבית שאילתות החיפוש של הגולשים מתבצעת דרך הטלפון נייד, ולפיכך יצרה אינדקס חדש. לפי עדכון זה, גוגל דורשת כי אתרים הרוצים להופיע בתוצאות שלה, יהיו מותאמים לנייד. עיניי הגולש במובייל אינם עיניי הגולש בדסקטופ – גוגל הבינה את צרכי הגולש במובייל, וגרמה לשוני כמעט מוחלט בין תוצאות החיפוש במובייל לתוצאות החיפוש במחשב הנייח. לכן, לקידום אתרים נוסף חוק חד משמעי והוא התאמת האתר בהכרח למובייל. השאלה הבאה היא איזה התאמות לעשות והתשובה לכך מחולקת למס’ נושאים: שיפור מהירות האתר – תמונות קטנות ואיכותיות מותאמות למובייל, מזעור קוד האתר על ידי הסרת שורות לא רצויות וצמצום כמות ההפניות. תוכן – במובייל אנו מצומצמים בכמות התוכן, לכן נשתמש בתגיות המטא (טייטל ודיסקריפשן) להקל על הרובוטים לסרוק ולהבין את נושא האתר. חווית משתמש בסלולר – חלק ניכר מהתאמת האתר למובייל הוא חווית המשתמש הנדרשת על פי גוגל לעיצוב ייחודי ומקורי, ללא פופ אפים ולהימנע מטכנולוגיות דוגמת פלאש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *