לוגו

ווינדוס – Windows 2000 (NT 5.0): כאשר העסקים פגשו את הפלטפורמה החדשה של מיקרוסופט

בשנת 2000, מיקרוסופט השיקה את Windows 2000, הידועה גם בשמות Windows NT 5.0 או "Windows 2K". זו הייתה גרסה שמיועדת לעסקים ובתוך כך הציבה את מיקרוסופט בתחרות עם מערכות ההפעלה העסקיות הפופולריות באותו זמן, כמו Novell NetWare ו-Unix.

הנה מה שצריך לדעת על Windows 2000:

  1. יציבות מרבית: Windows 2000 הייתה הראשונה מבין מערכות ההפעלה של מיקרוסופט שבנויה על בסיס הגרסה המוצלחת של Windows NT. בשלב זה, התוכנית הייתה ליצור מערכת מעולה מבחינת יציבות וביצועים. זה הצליח, ו-Windows 2000 הייתה מערכת יציבה ויעילה במיוחד.
  2. תמיכה ברשתות: Windows 2000 הביאה עמה מספר שדרוגים משמעותיים בתמיכה ברשתות. זה כלל הוספת תמיכה מובנית ב-IPsec לאבטחת תעבורה ברשת, וכן יכולת לפתח גישה מרחוק למערכת מבלי לצרוך משאבי מערכת רבים.
  3. התאמה לעסקים: תמיכה מובנית בדירוג גיליונות במערכת, כמו גם תמיכה בפרוטוקולים ברמה מתקדמת יותר הפכו את Windows 2000 לגרסה מושלמת לעסקים גדולים.
  4. תמיכה ב-Hardware: Windows 2000 הייתה גם הראשונה שתמכה בחומרה חדשה בצורה מלאה. זה כולל תמיכה ב-USB, Plug and Play, תמיכה מובנית ב-DVD ועוד.
  5. Active Directory: כאחת מהשיפורים המרשימים ביותר ב-Windows 2000 הייתה ההצגה של Active Directory, מערכת ניהול משתמשים ותשתיות ברשת שהקלה במשמעות משמעותית על ניהול הרשתות בחברות גדולות.

בסה"כ, Windows 2000 הייתה צעד משמעותי קדימה בעולם ה-OS, והצליחה להביא יציבות ויכולות שנדרשו לעסקים גדולים וגם למשתמש הביתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *