לוגו

ווינדוס – Windows 3.0 (1990): פתיחה לעידן הווינדוס

בשנת 1990, מיקרוסופט שידרגה את מערכת ההפעלה שלה לגרסה ששינתה את פני העולם הטכנולוגי – Windows 3.0. זו הייתה למעשה הגרסה הראשונה של Windows שצלחה לפרוץ לשוק ולהפוך לפלטפורמה פופולרית על מחשבים אישיים.

כבר מהצגתה הראשונית, תוכנן ווינדוס 3.0 להצליח. היא הכילה ממשק משתמש גרפי חדשני, איפשרות להפעלת יותר תוכניות על מסך אחד, והצגה משופרת של גרפיקה. היא הביאה גם תמיכה מובנית בצבעים, עובדה שהוסיפה לחוויית המשתמש והכניסה את ווינדוס לתחום עריכת גרפיקה ומולטימדיה.

אחד הפיצ'רים החשובים ביותר ב-Windows 3.0 היה יכולת ההרצה של תוכניות DOS בתוך המערכת, מה שהקל על המשתמשים הגולשים ממערכת DOS ישנה למערכת החדשה. השילוב הזה התאים לאנשים שסבורים היו כי Windows אינה מיועדת לעבודה עם תוכנות DOS הקיימות, ואף תנהלתה את החיפושים בספריית המערכת של הDOS.

גרסה זו הביאה גם לפרטים טכניים מובילים, כולל תמיכה בכרטיסי גרפיקה VGA בגרסה הרגילה ו-SVGA בגרסה המתקדמת. היא התימכה גם ברזולוציות גבוהות יותר, וסיפקה יכולות מתקדמות יותר לניווט בקבצים ולהרצת תוכניות מורכבות כמו Word ו-Excel.

ווינדוס 3.0 הייתה פיתחה חדשנית והביאה שדרוג רגיל למערכת ההפעלה. היא שרמה את התקופה שבה מיקרוסופט הצטרפה לעולם המחשבים האישיים והפכה אותה לפלטפורמה מובילה עליה מתבצעות פיתוחי התוכנה והטכנולוגיה של ימינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *