לוגו

ווינדוס – Windows Vista (NT 6.0): המעבר הגדול של מיקרוסופט

בשנת 2007, מיקרוסופט שחררה את Windows Vista, הדור השישי של מערכת ההפעלה שלה. עם יותר מחמש שנים מאז שיצאה Windows XP, Windows Vista הייתה השדרוג המרשים ביותר של מיקרוסופט עד אז. הנה כמה מאפיינים והישגים מרשימים מהמערכת הזו:

  1. ממשק משתמש משופר: Windows Vista הציעה ממשק משתמש חדש ויפה עם אפקטים ויזואליים מדהימים. Aero Glass היה אחד מתכני הממשק הבולטים שגרמו למערכת להיראות ולהרגיש מודרנית וחדשנית.
  2. חשיבה אבטחתית: Windows Vista הובילה לשדרוג חשיב אבטחתי. היא כללה את UAC (User Account Control), שהוא מנגנון הרשאות חדש שהתייעץ עם המשתמש בכל פעולה שצריך הרשאות מנהל. זה עזר להגביר את האבטחה, אך גם היה פוטנציאל לסחור באכזבות אצל משתמשי הבית.
  3. חדשנות בתמיכת חומרה: Windows Vista תמכה בחומרה מודרנית יותר, כולל כרטיסי מסך חדשים ומהירים יותר, כרטיסי רשת Gigabit Ethernet, ומעבדים ביצועים גבוהים.
  4. הפקה חדשנית: עם Windows Vista, מיקרוסופט רצתה לשנות את הדרך בה הפקה נעשית. הם הציעו את Windows Media Center לניהול מדיה בבית, וגם יצרו את Windows DVD Maker ליצירת DVD בקלות.
  5. שדרוג בתמיכת מערכות 64 ביט: Windows Vista תמכה במערכות 64 ביט, תוך מתן למשתמשים יותר זיכרון ויכולות. המערכת הייתה אחת הראשונות שתמכה בתכניות 64 ביט.

למרות השדרוגים הרבים, Windows Vista נתקלה בביקורת לא פשוטה. היא הייתה ידועה בשימוש גבוה במשאבי מערכת ובבעיות תאימות עם תוכנות רבות מהדורות הקודמות של Windows. מיקרוסופט לא ניסתה להסתיר את הבעיות הללו, והתייחסה אליהן ברצינות בגרסאות מאוחרות יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *